Matematika, Házi feladatban szeretnék segítséget kérni?

2010. márc. 10. 17:20
 1/7 A kérdező kommentje:
Egy osztály tanulói a tanév során három kiránduláson vehettek részt.Az elsőn az osztály tanulóinak 60% a vett részt a másodikon 10% a harmadikon 80%.Így három tanuló háromszor, a többiek kétszer kirándultak.Hány tanulója van az osztálynak??
2010. márc. 10. 17:23
 2/7 A kérdező kommentje:

Jah és még azt szeretném megkérdezni hogy :2005 jan.1.én Péter 60000 Ft ot évi 4% os kamatra (a kamatok minden évvégén hozzá adódnak a tőkéhez) betett a bankba.Legalább hány évig kell Péternek várnia, hogy a számláján legalább 100000 Ft legyen , úgy hogy közbe nem fizet be erre a számlára??

És ha lehetne azt is leirnátok hogy hogyan vezettétek le!! Nagyon szépen köszönöm

2010. márc. 10. 17:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Másodikra:

Kamatos kamat megoldóképletét kell használni.

100000=60000*1.04^x

5/3=1.04^x

log5/3=x*log1.04

x=13.02


Tehát valamivel több mint 13 év kell a 100000Ft-hoz, ha évre kell akkor 14 év.

2010. márc. 10. 22:25
 4/7 anonim ***** válasza:
az elsőnél valami nem stimmel. Biztos jól írtad le a feladatot?
2010. márc. 11. 02:40
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen tuti jól irtam le!
2010. márc. 11. 15:14
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a második megoldását:)
2010. márc. 11. 15:14
 7/7 anonim ***** válasza:

1.


ahhoz, hogy minden gyerek kétszer menjen kirándulni, legalább 200%-nak kellene lennie a részvételnek összesen (összeadva a 3 alkalmat), de ez csak 150. Tehát valami nem stimmel.

2010. márc. 11. 23:35