Moduluszos matematika feladatban segít enétek?


|x+3|+|x+5|=8


Hány eset van, és melyek ezek?Előre is köszi.


2011. jan. 17. 17:37
 1/1 kanóc ***** válasza:

Az abszolútértékes kifejezéseket mióta nevezik modulusznak? Ez nekem teljesen új.


Egyébként 3 eset van:

1. x <= -5, ekkor |x+3| = -x-3, |x+5| = -x-5

2. -5 <= x <= -3

3. -3 <= x

2011. jan. 17. 18:59