|x+3|+|x+5|=8
Hány eset van, és melyek ezek?Előre is köszi.
2011. jan. 17. 17:37
1/1 kanóc válasza:
Az abszolútértékes kifejezéseket mióta nevezik modulusznak? Ez nekem teljesen új.
Egyébként 3 eset van:
1. x <= -5, ekkor |x+3| = -x-3, |x+5| = -x-5
2. -5 <= x <= -3
3. -3 <= x