(Matematika) Legtöbb hány tagú lehet ez a társaság?


Egy társaság, ahol gyerekek és felnőttek is vannak, mind különböző korúak, észrevette, hogy tagjaik feloszthatók olyan párokra, amelyekben a két személy életkorának szorzata pontosan tízszerese életkoruk különbségének. Legtöbb hány tagú lehet ez a társaság?


Adott négy válaszlehetőség..lassan 1 órája gondolkozom rajta, de hiába:(

A) 4

B) 6

C) 8

D) 10

E) 100


2011. nov. 1. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:

x*y = |x-y|*10

Legyen x a nagyobb...

x*y = 10x - 10y


{x == 10, y == 5}

{x == 15, y == 6}

{x == 40, y == 8}

{x == 90, y == 9}


Talán azt tudod csinálni, hogy felrajzolod a függvény képét y = (10 x)/(x+10)

és megnézed, hol vesz fel x és y is egész értéket.

2011. nov. 1. 13:11
 2/2 Mugen ***** válasza:

Szia!


Én úgy álltam neki hogy felírtam egy egyenletet.

szorzat tíz x-es különbség

x * y = 10 * ( x - y )

Behelyettesítgetéssel nekem erre 4 pár jött ki.

x y

90 9

40 8

15 6

10 5


de persze ezeken kívűl is lehet megoldás amit vettem észre.

2011. nov. 1. 13:22