Szeretnék segítséget kérni ebben a két matematika feladatban 5/x-3-30/9-x2= x2= az x a négyzeten, tgx-cos (x) =1/cos (x)?

2010. ápr. 12. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Írd már le normálisan zárójelezve mert így semmi értelme


5/x - 3 - 30/9 - x^2 ez lenne?

vagy 5/(x-3-30)/(9-x^2)

és ez most egy egyenlet akar lenni hogy ez az egész egyenlő x^2 ?

ha a cos(x) zárójeles, a tgx miért nem?? Miért raksz szóközt a cos után? Írd le normálisan és segítek.

2010. ápr. 12. 20:39
 2/3 A kérdező kommentje:

az első feladat egy tört a számlálóban 5 a nevezőben pedig

x-3 szerepel ebből kellene kivonni egy másik törtet aminek a számlálója 30 a nevezője 9-x^2 és ez egyenlő 2-vel

a második feladat tgx-cos(x)= itt is egy tört van a számlálóban 1 a nevezőben cos(x) szerepel

2010. ápr. 12. 20:49
 3/3 anonim válasza:

első feladat:


először a 30 / 9-x^2 -et átalakítod... = 5,5 / x-3

aztán az egész egyenleted szorzod (x-3)-al... = 5(x-3)-5,5(x-3)=2

aztán zárójelbontás... = 5x-15-5,5x+15=2x-6

aztán összevonás... = -0,5x=2x-6

aztán mindkét oldalból elveszel 2-t... = -2,5x=-6

aztán osztod mindkét oldalt -2,5(!)-el, így megkapod hogy x=2,4


...ha mindent jólszámoltam :-)

2010. ápr. 15. 10:48