Matematika feladat Hogyan? Megoldással


a)A következő számok közül keressük meg a relatív prím számpárokat: 3; 4; 6; 10; 15; 21; 28; 35; 42; 63;

b)Két relatív legkisebb közös többszöröse 180. Mi lehet a két szám?

c)Melyek azok a négyjegyű természetes számok, amelyek 5-tel osztva 4-et, 6-tal osztva 5-öt, 7-tel osztva 6-ot, 8-cal osztva 7-et, 9-cel osztva 8-at adnak maradékul?


2011. nov. 13. 12:34
 1/1 anonim ***** válasza:

a) azok a számok relatív prímek egymásnak, amiknek a legnagyobb közös osztójuk 1. Ezek: 3,4;3,10;3,28;3,35;4,15;4,21;4,35;4,63;6,63;10,21;10,63;15,28;28,63;35,63

b) nézd meg hogy ezek a számok közül melyek, amik megvannak maradék nélkül a 180-ban és ezek közül nézd meg hogy az előző felsorolásomban melyik számpár van előrébb

c) 5-tel osztva 4-et: az összes 4jegyű, amik 4-el, vagy 9-el végződnek

6-tal osztva 5-öt: az összes 4jegyű, amiknek a számjegyeinek összege 3többszöröse-1, és páratlanok (pl. 17, számjegyei összege 8, /3*2-1/ és a 17 páratlan)

7-tel osztva 6-ot: azok a 4jegyű számok egyel kisebb száma, amik oszthatóak 7-tel. (pl. 1750-1=1749)

8-cal osztva 7-et: azok a 4jegyű számokból-1, amiken az utolsó 3 számjegye osztható 8-al (pl. 1000-1=999)

9-cel osztva 8-at: atok a 4jegyű számokból-1, amelyeknek a számjegyei oszthatóak 9-el (pl. 9999-1=9998)

2011. nov. 13. 12:49