3 testvér életkorának összege 40 év. A középső 3 évvel öregebb a legkisebbnél, de 4 évvel fiatalabb a legidősebbnél. Hány évesek külön-külön??? köszönöm előre is
2010. márc. 22. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:

A középső testvér legyen x. Akkor a legkisebb tesó=x-3. A legidősebb pedig= x+4. Együtt 40 évesek.

Innen tied a pálya, hajrá:-D

2010. márc. 22. 20:39
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi !!
2010. márc. 22. 20:42
 3/5 anonim válasza:

középső=x =>13

legkisebb=x-3 =>10

legidősebb=x+4 =>17


40=x+x-3+x+4

40=3x+1

x=13

2010. márc. 22. 20:46
 4/5 A kérdező kommentje:

és ez: (???)

egy apa azt mondja 8éves lányának: amikor annyi idős leszel mint most én akkor 60 éves leszek .. hány éves az apa??

2010. márc. 22. 20:48
 5/5 anonim ***** válasza:

"egy apa azt mondja 8éves lányának: amikor annyi idős leszel mint most én akkor 60 éves leszek .. hány éves az apa??"


Legyen apa most "X" éves! Ekkor a feladat szerint eltelt idő "X - 8". Tehát a lány és az apa életkora is "X - 8"-cal nő. Így az apa "X + X - 8", tehát "2X - 8" éves, a lány pedig "8 + X - 8", tehát X éves lesz.


Meg van adva, hogy az apa életkora 60 év lesz, tehát:

2X - 8 = 60, ahonnan

X = 34, vagyis


az apa 34 éves.

2010. márc. 22. 21:26