EGYISMERETLENES EGYENLETTEL...
Két ember életkorának aránya most 3:5. Hány évesek, ha 10 év múlva életkoruk aránya 7:10 lesz?
Két szám aránya 6/5 : 4/5, összegük 98/15. Melyik ez a két szám?
A többi 5 feladatot tudtam, de ezek nehézséget jelentenek.
2010. márc. 9. 17:42
1/6 anonim válasza:
élet kornak vagyek a 10-évet annak 10:7-es vaccka akkor 7 év mind a kettö akkaz eggyik 3 mássik 5 akkor
pill gondol kozok 5 p
2/6 anonim válasza:
bocs 100 ével kell venni akkor az 70 5/-er es arány az
70:5=14
70:3=23,1 ez könnyi és én 7.-es vok most vettük 1 hete !!!! am szívesen
3/6 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz1.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
az 5-ös még okés... de gondolom nekik pontos érték kell... és 3x23,1 az csak 69,3
4/6 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
3x és 5x
(3x+10):(5x+10)=0,7
3x+10=0,7*(5x+10)
3x+10= 3,5x+7
3=0,5x
6=x
3x=18
5x=24
5/6 anonim ![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](//static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
válasza:
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz2.png)
![*](http://static.gyakorikerdesek.hu/p/vsz0.png)
a másikat mindjáért mondom csak húgomat kell fuvarozni
6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, várom! :P Am, már ezzel is sokat segítettél. Köszi.
2010. márc. 9. 19:41