EGYISMERETLENES EGYENLETTEL...


Két ember életkorának aránya most 3:5. Hány évesek, ha 10 év múlva életkoruk aránya 7:10 lesz?

Két szám aránya 6/5 : 4/5, összegük 98/15. Melyik ez a két szám?


A többi 5 feladatot tudtam, de ezek nehézséget jelentenek.


2010. márc. 9. 17:42
 1/6 anonim válasza:

élet kornak vagyek a 10-évet annak 10:7-es vaccka akkor 7 év mind a kettö akkaz eggyik 3 mássik 5 akkor


pill gondol kozok 5 p

2010. márc. 9. 17:52
 2/6 anonim válasza:

bocs 100 ével kell venni akkor az 70 5/-er es arány az



70:5=14


70:3=23,1 ez könnyi és én 7.-es vok most vettük 1 hete !!!! am szívesen

2010. márc. 9. 17:54
 3/6 anonim ***** válasza:
az 5-ös még okés... de gondolom nekik pontos érték kell... és 3x23,1 az csak 69,3
2010. márc. 9. 17:56
 4/6 anonim ***** válasza:

3x és 5x

(3x+10):(5x+10)=0,7

3x+10=0,7*(5x+10)

3x+10= 3,5x+7

3=0,5x

6=x


3x=18

5x=24

2010. márc. 9. 17:57
 5/6 anonim ***** válasza:
a másikat mindjáért mondom csak húgomat kell fuvarozni
2010. márc. 9. 17:57
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, várom! :P Am, már ezzel is sokat segítettél. Köszi.
2010. márc. 9. 19:41