Hogy lehet ezt a feladatot másodfokú egyenlettel megoldani?

Egy paralelogramma 2 oldalának a különbsége 3 cm. A rövidebb átló a hosszabb oldallal egyenlő és 2 cm-rel rövidebb, mint a hosszabb átló. Mekkorák a paralelogramma oldalai és átlói?
2010. jan. 12. 21:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Készíts ábrát, majd a paralelogrammát egészítsd ki vmi ilyesmire:

[link]

(Egyenlő szárú háromszögek vannak benne, könnyű bizonyítani...)


Utána fejezd ki a kapott háromszög súlyvonalát pusztán az oldalaival! Ehhez segítség itt található:

[link]

Ez a neheze, ezt a bizonyítást kellene a feladatmegoldáshoz tudnod.


A kapott egyenlet így:


(x+5)^2 = {2*(2x)^2 + 2*[2(x+3)]^2 - [2(x+3)]^2}/4


...

A rendezés után maradt másodfokú egyenlet:


2x^2+x-16 = 0 (de számolj utána a biztonság kedvéért)

2010. jan. 14. 15:28