Egy paralelogramma 2 oldalának a különbsége 3 cm. A rövidebb átló a hosszabb oldallal egyenlő és 2 cm-rel rövidebb, mint a hosszabb átló. Mekkorák a paralelogramma oldalai és átlói?2010. jan. 12. 21:34
1/1 anonim válasza:
Készíts ábrát, majd a paralelogrammát egészítsd ki vmi ilyesmire:
(Egyenlő szárú háromszögek vannak benne, könnyű bizonyítani...)
Utána fejezd ki a kapott háromszög súlyvonalát pusztán az oldalaival! Ehhez segítség itt található:
Ez a neheze, ezt a bizonyítást kellene a feladatmegoldáshoz tudnod.
A kapott egyenlet így:
(x+5)^2 = {2*(2x)^2 + 2*[2(x+3)]^2 - [2(x+3)]^2}/4
...
A rendezés után maradt másodfokú egyenlet:
2x^2+x-16 = 0 (de számolj utána a biztonság kedvéért)