Ezt a szöveges feladatot hogy lehetne leírni egyenletrendszerrel, egyenlettel?


a csúszdásmedencében ötödannyian vannak, mint a másik 2 medencében együttvéve.

az úszómedencében és a csúszdásmedencében összesen 37 ember van

az élménymedencében és a csúszdásmedencében együttvéve éppen 30al vannak többen mint az úszómedencében.


2011. jan. 30. 20:31
 1/4 Silber ***** válasza:

3 medence van, a bennük található emberek száma x, y, z.

"a csúszdásmedencében ötödannyian vannak, mint a másik 2 medencében együttvéve. "

x=(y+z)/5

"az úszómedencében és a csúszdásmedencében összesen 37 ember van "

x+y=37

"az élménymedencében és a csúszdásmedencében együttvéve éppen 30al vannak többen mint az úszómedencében."

y+30=x+z


3 ismeretlen, 3 egyenlet. Innen már kiszámolható.

2011. jan. 30. 20:40
 2/4 anonim ***** válasza:
Mivel látható, hogy a 3 egyenletből egy már x-re van rendezve, így a másik kettőbe, az x helyébe beírod az x értékét. Így már csak 2 egyenleted maradt. Innejtől már gyermekjáték.
2011. jan. 30. 20:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehogy nekiállj behelyettesíteni!


A három egyenlet

5x = y + z

x + y = 37

y + 30 = x + z

Kicsit átrendezve

5x - y - z = 0

x + y = 37

x - y + z = 30

--------------------

Az elsőt és másodikat összeadva

6x - z = 37

a második és harmadik összege

2x + z = 67

Ezeket összeadva

8x = 104

x = 13

=====

A többi meg már tényleg gyerekjáték.

Nehogy nekiállj behelyettesíteni!


A három egyenlet

5x = y + z

x + y = 37

y + 30 = x + z

Kicsit átrendezve

5x - y - z = 0

x + y = 37

x - y + z = 30

--------------------

Az elsőt és másodikat összeadva

6x - z = 37

a második és harmadik összege

2x + z = 67

Ezeket összeadva

8x = 104

x = 13

=====

A többi meg már tényleg gyerekjáték.

2011. jan. 31. 11:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocs, véletlenül kétszer másoltam be a megoldást. :-)
2011. jan. 31. 11:48