Hogy lehet ezt a 2 feladatot másodfokú egyenlettel megoldani?


1.Egy paralelogramma 2 oldalának a különbsége 3 cm. A rövidebb átló a hosszabb oldallal egyenlő és 2 cm-rel rövidebb, mint a hosszabb átló. Mekkorák a paralelogramma oldalai és átlói?


2.Egy derékszögű háromszög kerülete 24 cm, területe 24 cm2. Mekkorák az oldalai?


2010. jan. 12. 17:31
 1/2 anonim válasza:

Küldöm a második feladat megoldását:


a+b+c=24

a*b=48


a2+b2=c2

a2+b2=(24-a-b)2

behelyettesítve: a=48/b


0=2(b2)-28b+96

b=6 vagy b=8

ha b=6 akkor a=8 és c=10

ha b=8 akkor a=6 és c=10


a2= á a négyzeten és ugyanígy b és c is


Remélem, tudtam segíteni.:-)

Szép estét!

2010. jan. 12. 19:19
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. jan. 12. 21:32