1.Egy paralelogramma 2 oldalának a különbsége 3 cm. A rövidebb átló a hosszabb oldallal egyenlő és 2 cm-rel rövidebb, mint a hosszabb átló. Mekkorák a paralelogramma oldalai és átlói?
2.Egy derékszögű háromszög kerülete 24 cm, területe 24 cm2. Mekkorák az oldalai?
2010. jan. 12. 17:31
1/2 anonim válasza:
Küldöm a második feladat megoldását:
a+b+c=24
a*b=48
a2+b2=c2
a2+b2=(24-a-b)2
behelyettesítve: a=48/b
0=2(b2)-28b+96
b=6 vagy b=8
ha b=6 akkor a=8 és c=10
ha b=8 akkor a=6 és c=10
a2= á a négyzeten és ugyanígy b és c is
Remélem, tudtam segíteni.:-)
Szép estét!
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!
2010. jan. 12. 21:32