2015. aug. 14. 10:46
1/2 anonim válasza:
Ha nem tudod ra a kepletet, akkor szorozd ossze 3x a zarojelt:
(3x+y)(3x+y)(3x+y)=...
a vegeredmeny: 27x^3+27x^2y+9xy^2+y^3
2/2 anonim válasza:
Tekintsük az (a+b)^3 esetet:
Először négyzetre emelünk, majd utána egyszer ismét szorzunk, talán ez a legegyszerűbb eljárás:
(a+b)^3=(a+b)^2*(a+b)=(a^2+2ab+b^2)*(a+b)=a^3+3ba^2+3ab^2+b^3
esetedben:
a=3x és b=y.