Ezt a műveletet hogy lehet elvégezni (3x+y) ^3?

2015. aug. 14. 10:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod ra a kepletet, akkor szorozd ossze 3x a zarojelt:

(3x+y)(3x+y)(3x+y)=...

a vegeredmeny: 27x^3+27x^2y+9xy^2+y^3

2015. aug. 14. 10:56
 2/2 anonim ***** válasza:

Tekintsük az (a+b)^3 esetet:

Először négyzetre emelünk, majd utána egyszer ismét szorzunk, talán ez a legegyszerűbb eljárás:


(a+b)^3=(a+b)^2*(a+b)=(a^2+2ab+b^2)*(a+b)=a^3+3ba^2+3ab^2+b^3


esetedben:


a=3x és b=y.

2015. aug. 15. 00:24