Ezt a műveletet hogy lehet elvégezni? (a-2) (a'3+2a+4)

2015. aug. 9. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:

(a-2)*(a^3+2a+4)= a^4+2a^2+4a-2a^3-4a-8

Minden tagot, minden taggal szorozz össze.


Érzésem szerint Te inkább az (a-2)*(a^2+2a+4) voltál kíváncsi. Ez egy nevezetes azonosság (lásd függvénytáblázat).

(a-b)*(a^2+a*b+b^2)=a^3-b^3

Ez alapján:

(a-2)*(a^2+2a+4)=a^3-2^3=a^3-8

2015. aug. 9. 17:58
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem én erre voltam kivancsi, köszönöm
2015. aug. 9. 18:35