Hogyan kell ezt a műveletet elvégezni?


Számrendszerekben, hogyan kell kivonni PL:(2)ez alsó indexbe menne


10011(2)

- 111(2)


2014. okt. 9. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:

10011(2)= 16+0+0+2+1=19

111(2)=7

19-7=12

12(2)=1100

Azt hiszem ez a megoldás. Azt, hogy ilyen számrendszerben hogyan lehet kivonni azt nem tudom.

2014. okt. 9. 18:39
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem így kéne egyből a megoldást kéne úgy ahogy az írásbeli műveleteket végezzük.
2014. okt. 9. 19:05
 3/3 anonim ***** válasza:

10-e számrendszerben úgy vonsz ki két számot, hogy megnézed mennyit kell hozzáadni.


pl 67 - 59

9-hez, hogy 17 legyen 8-at kell adni marad az 1.


Ugyanígy csinálod 2-es számrendszerben is. De 0-t vagy 1-et tudsz hozzáadni.


_10011

-__111

______

01100


1-hez, hogy 1 legyen kell adni 0-t nem marad semmi.

1-hez, hogy 1 legyen kell adni 0-t nem marad semmi.

1-hez, hogy 0 legyen kell adni 1-et, marad az 1.

(0+1)-hez, hogy 0 legyen kell adni 1-et, marad az 1.

(0+1)-hez, hogy 1 legyen kell adni 0-et, marad az 0.

2014. okt. 9. 20:56