Számrendszerekben, hogyan kell kivonni PL:(2)ez alsó indexbe menne
10011(2)
- 111(2)
2014. okt. 9. 18:31
1/3 anonim válasza:
10011(2)= 16+0+0+2+1=19
111(2)=7
19-7=12
12(2)=1100
Azt hiszem ez a megoldás. Azt, hogy ilyen számrendszerben hogyan lehet kivonni azt nem tudom.
2/3 A kérdező kommentje:
Nem így kéne egyből a megoldást kéne úgy ahogy az írásbeli műveleteket végezzük.
2014. okt. 9. 19:05
3/3 anonim válasza:
10-e számrendszerben úgy vonsz ki két számot, hogy megnézed mennyit kell hozzáadni.
pl 67 - 59
9-hez, hogy 17 legyen 8-at kell adni marad az 1.
Ugyanígy csinálod 2-es számrendszerben is. De 0-t vagy 1-et tudsz hozzáadni.
_10011
-__111
______
01100
1-hez, hogy 1 legyen kell adni 0-t nem marad semmi.
1-hez, hogy 1 legyen kell adni 0-t nem marad semmi.
1-hez, hogy 0 legyen kell adni 1-et, marad az 1.
(0+1)-hez, hogy 0 legyen kell adni 1-et, marad az 1.
(0+1)-hez, hogy 1 legyen kell adni 0-et, marad az 0.