Hetedikes matek. Hogyan kell elvégezni a műveletet?


Szóval kövi van feladva:

(5,53 x 10 az ötödiken) / (8,36 x 10 a harmadikon) =

ezt kéne normál alakbanm felírni.

A tanár úgy magyarázta, hogy a számokat osszam el, és a hatványokat...az előbbi nem megy.. ezek egyenrangú műveletek. csinálhatok olyat, hogy esetleg felcserélem a helyeket? Mert nem mindegy, hogy 5,53-at osztok 8,36-tal, vagy fordítva.


A segítséget előre is köszönöm. :)


13/L


2013. szept. 11. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:

5,53/8,36=0,661483...

10^5/10^3=10^(5-3)=10^2

Így az eredményed 0,661483*10^2=6,61483*10 lesz.

Sz. Gy.

2013. szept. 11. 16:51
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2013. szept. 13. 20:43