Szóval kövi van feladva:
(5,53 x 10 az ötödiken) / (8,36 x 10 a harmadikon) =
ezt kéne normál alakbanm felírni.
A tanár úgy magyarázta, hogy a számokat osszam el, és a hatványokat...az előbbi nem megy.. ezek egyenrangú műveletek. csinálhatok olyat, hogy esetleg felcserélem a helyeket? Mert nem mindegy, hogy 5,53-at osztok 8,36-tal, vagy fordítva.
A segítséget előre is köszönöm. :)
13/L
2013. szept. 11. 16:31
1/2 anonim válasza:
5,53/8,36=0,661483...
10^5/10^3=10^(5-3)=10^2
Így az eredményed 0,661483*10^2=6,61483*10 lesz.
Sz. Gy.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2013. szept. 13. 20:43