Azt is írjátok már le hogy mit mivel szoroztok.

Köszönöm.


2015. aug. 11. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit kell vele csinálni? Egyszerűbb alakra hozni?
2015. aug. 11. 13:17
 2/7 A kérdező kommentje:
csak annyit hogy el kell végezni.
2015. aug. 11. 14:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Tehát ki kell fejteni...

(2x+y)^3 =(4x^2+4xy+y^2)(2x+y)=8x^3+8yx^2+2xy^2+4yx^2+4xy^2+y^3=8x^3+12yx^2+6xy^2+y^3


(6x+y)(6x-y) = 36x^2-y^2


(x-5)^2=x^2-10x+25


Egyben:

(8x^3+12yx^2+6xy^2+y^3)-(36x^2-y^2)+(x^2-10x+25)=

8x^3+12yx^2+6xy^2+y^3-35x^2+y^2-10x+25

2015. aug. 11. 14:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Ebbe semmi bonyolult nincs, hol élsz te...

Wolframalpha a barátod, ctrl_C + ctrl_V

2015. aug. 12. 15:39
 5/7 anonim ***** válasza:
A wolfram általában csak ellenőrzésre jó (én is ott ellenőriztem),bár van amikor szépen le is vezeti. DE mivel ő valószínűleg középiskolás,így tudatosan nem ajánlottam neki az oldalt,mert akkor minden házijánál csak onnan kimásolná az eredményt és sose tanulná meg hogyan jön ki.
2015. aug. 12. 16:56
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Ez középiskola? Besz(a)rok... Óvoda.
2015. aug. 13. 16:36
 7/7 anonim válasza:
Úristen. Még jó, hogy csak 7.es vagyok.
2015. aug. 18. 23:17