Zsofi011 kérdése:

Tanuljuk matekbol az egyenleteket? Nagyon nem vagom a temat? Hat nem tudom, hogy mennyire lehet elmagyarazniirasban (mert meg szoban is bonyolult szamomra) de azert ha valaki szanna ram egy kis idot halas lennek, mert egy dolgozatot mentene nekem?

Peldaul: 2x+1=x+4 ez hogy jott ki?😲 vagy 3(x-2)=3x-6 (??) de ez meg a konnyebb emberek? De egyelore ezt sem ertem tehat elobb ezt kene megertenem? 15-(3a+6)=3? Lehet sok ez igy egyszerre, de 2 napom van a dogaig. Please everyone. Help me😢? Azert van mindenhol ? mert kijavitott, hogy tartalmazzon ? Is. Sorry

#matematika #egyenlet #2napom van csak #egyenletek..
2015. ápr. 17. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:

az addig oké, hogy amit csinálsz az egyik oldallal, azt kell csinálni a másikkal is? hogy az egyenlőség továbbra is igaz legyen


pl. 2=2

ha az egyik oldalhoz hozzá akarok adni 1-et, lesz belőle 3

de ahhoz hogy a másik oldal egyenlő legyen vele, annak is 3-nak kell lennie

vagyis oda is 1-et kell adni

2=2

2+1=2+1

3=3


eddig világos?

igyekszem a lehető legaprólékosabbal leírni

2015. ápr. 17. 21:02
 2/7 anonim ***** válasza:

nem várom meg, hogy válaszolj, de ha valami nem világos, írj rám


a következő lépés, az x

ez egy ismeretlen, amit neked kell kiszámolni


ha azt mondom, hogy 2x=4, akkor azt úgy tudod kiszámolni, hogy mindkét oldalt elosztod 2-vel (hogy az egyik oldalon csak x legyen)

2015. ápr. 17. 21:05
 3/7 anonim ***** válasza:

a legfontosabb ilyenkor, hogy egy oldalra kell "vinni" az x-eket és a különálló számokat

itt:

2x+1=x+4

legyen a bal oldalon az x-es oldal, a jobb oldalon meg a számos oldal

a 2x+1-nél van egy felesleges 1-es, ennek a másik oldalon kell lennie

ahhoz hogy ez onnan eltűnjön, ki kell vonni (ha -1 lenne, akkor meg hozzá kéne adni)

így lesz: 2x=x+4-1 (mert a másik oldalból is el kellett venni azt az 1-et)

2x=x+3

a jobb oldalon most van egy x, ami nem oda tartozik, ezért ezt mindkét oldalból kivonjuk

2x-x=3

x=3

és ez a megoldás

2015. ápr. 17. 21:10
 4/7 anonim ***** válasza:

a többinek is ugyanez az alapja

3(x-2)=3x-6

felbontjuk a zárójelet (feltételezem ezt tudod hogy kell, ha nem, írj)

3x-(3*2)=3x-6

3x-6=3x-6

mivel a két oldalon pontosan ugyan az van, ez minden x-re igaz lesz

ennek ennyi a megoldása, nem kell tovább számolni

2015. ápr. 17. 21:13
 5/7 anonim ***** válasza:

15-(3a+6)=3

itt is felbontjuk a zárójelet

15-3a-6=3

azért -6, mert + és minuszból - lesz

9-3a=3

a 9-et kivonjuk

-3a=3-9

-3a=-6

ezt most megszorozhatjuk -1-gyel, hogy a minuszok eltűnjenek

3a=6

és hogy megkapjam az a-t, elosztom az egészet 3-mal

a=2

2015. ápr. 17. 21:16
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen. Akkor ezek alapjan gyakorlok meg. Nagyjabol megvan mar... De meg fejlesztesre szorulok egy kicsit
2015. ápr. 18. 19:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy megláttam a kérdést, rögtön megijedtem, hogy miféle nehéz dolgot nem értesz. Aztán elolvastam és látom, hogy ja ez csak egy elsőfokú egyenlet.

Az egyenleteket 0-ra való redukálás után oldjuk meg, azaz az egyik oldalra csak 0 kerül.

Az alap formája így lesz:

ax + b = 0

Átalakítva megkapjuk az x-et.

ax = -b

x = -b/a

Figyelem, zárójel felbontása esetén, ha a zárójel előtt + jel van, akkor marad minden, csak a zárójel szimplán eltűnik. Azonban, ha - van előtte, az összes zárójelben lévő tag előjele megváltozik.

2020. márc. 15. 08:19