Tudnátok segíteni ebbe a logaritmusos feladatban?


Log3*log4*log3 (x+9)^2=0


az utolsó ^2 azt jelenti hogy a másodikon, nem tudom hogy igy webesen ezt hogy szokás jelölni :D nagyon megköszönném, ha valaki elmagyarázva leírná, hogy ezt hogyan kell? :)



2015. aug. 13. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Már nem azért, de nem szorzás van köztük, hanem egymásba vannak ágyazva... Ugyanúgy kell megcsinálni, mint az összes többi ilyet; átírjuk a jobb oldalt 3-as alapú logaritmussá:


log(3) log(4) log(3) [(x+9)^2]=log(3)[1]


A logaritmusfüggvény blablabla...


log(4) log(3) [(x+9)^2]=1


A jobb oldalt átírjuk 4-es alapú logaritmussá:


log(4) log(3) [(x+9)^2]=log(4)[4]


A logaritmusfüggvény blablabla...


log(3) [(x+9)^2]=4


Majd újból:


log(3) [(x+9)^2]=log(3) [81]


A logaritmusfüggvény blablabla...


(x+9)^2=81


Gyökvonás után:


x+9=+-9, innen


x(1)=9-9=0


x(2)=-9-9=-18


Mindkét megoldás jó lesz.


Ha valami nem tiszta, kérdezz nyugodtan!

2015. aug. 13. 20:42
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget! Esetleg PÜben kérdezhetnék még egy két matekkal kapcsolatos dolgot?:)
2015. aug. 14. 22:49
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha gondolod :) De ide is nyugodtan kiírhatod.
2015. aug. 14. 22:58