3lg15+2lg2+lg14-lg21-lg19= ?
Hogyan kell megcsinálni?
2011. ápr. 21. 09:22
1/6 anonim válasza:
Logaritmusazonosságok alapján:
lg15^3+lg2^2+lg14-lg21-lg19= lg (3375*4*14)/21*19)=lg473,68 ami kb 2,675
log a + log b = log ab
log a - log b = log a/b
a×log b = log b^a
2/6 anonim válasza:
Nyisd ki a tankönyvet vagy a függvénytáblát, és keresd meg a logaritmus azonosságait. Először az lg előtt álló szorzókat kell bevinned, utána már az azonosságokkal úgy tudod alakítani, hogy egy darab lg maradjon benne.
3/6 A kérdező kommentje:
^ : ez mi?
Amúgy nagyon köszönöm:)
2011. ápr. 21. 09:36
4/6 anonim válasza:
15^3 tizenöt a harmadikon, a felső indexet jelöli!
5/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!
2011. ápr. 21. 09:53
6/6 A kérdező kommentje:
nekem kereken 3 jött ki
2011. ápr. 21. 10:31