Logaritmusos feladatban egy kis segítség?


3lg15+2lg2+lg14-lg21-lg19= ?

Hogyan kell megcsinálni?


2011. ápr. 21. 09:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Logaritmusazonosságok alapján:

lg15^3+lg2^2+lg14-lg21-lg19= lg (3375*4*14)/21*19)=lg473,68 ami kb 2,675


log a + log b = log ab

log a - log b = log a/b

a×log b = log b^a

2011. ápr. 21. 09:34
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyisd ki a tankönyvet vagy a függvénytáblát, és keresd meg a logaritmus azonosságait. Először az lg előtt álló szorzókat kell bevinned, utána már az azonosságokkal úgy tudod alakítani, hogy egy darab lg maradjon benne.
2011. ápr. 21. 09:35
 3/6 A kérdező kommentje:

^ : ez mi?

Amúgy nagyon köszönöm:)

2011. ápr. 21. 09:36
 4/6 anonim ***** válasza:
15^3 tizenöt a harmadikon, a felső indexet jelöli!
2011. ápr. 21. 09:48
 5/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!
2011. ápr. 21. 09:53
 6/6 A kérdező kommentje:
nekem kereken 3 jött ki
2011. ápr. 21. 10:31