a feladat : két szám osztásánál a hányados 3 a maradék 10. Ha összeadjuk az osztandót,az osztót és a hányadost ,akkor 143-at kapunk . mennyi az osztandó és az osztó ?
a segítséget előre is köszi (már egy ideje próbálommegoldani úgyhogy ne mondjátok hogy meg se próbáltam)
2015. júl. 18. 11:18
1/6 anonim válasza:
Lépésenként kezd el felírni a szöveget. Pl. "két szám" -> x, y.
Folytasd innen, aztán megmondjuk hol rontod el.
2/6 Tom Benko válasza:
Örömmel segítek, csak hadd lássam, mire jutottál!
3/6 A kérdező kommentje:
annyira hogy 143-10 és köszi
2015. júl. 19. 19:58
4/6 anonim válasza:
A 143--at valószínűleg, sőt biztosan elírtad. Az 133 lehet.
Megoldáa?
x:y=3, a maradék 10. Ha elvégzem az ellenőrzést: 3*y+10=x
3*y+y+3+10=133
4y+13=133
4y=120
y=30
x=3*30+10=100
Tehát 100:30=3 és a maradék 10
5/6 Tom Benko válasza:
Hát, az nem sok. Legyen a két szám x és y! Ekkor a feladat alapján tudjuk nyilatkozni, hogy x=3y+10 (ugyebár megfordítjuk a maradékos osztást). Adjuk össze a három számot: x+y+3=143, beírva az x-re kapott összefüggést: 3y+10+y+3=143, ezt az egyenletet kell megoldani, de nem lesz egész megoldása sajnos.
6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget 1000000000000000000000000000000 Hála
2015. júl. 20. 15:03