5. osztályos szöveges rövid feladatban kéne segítség feladat lent (? )


a feladat : két szám osztásánál a hányados 3 a maradék 10. Ha összeadjuk az osztandót,az osztót és a hányadost ,akkor 143-at kapunk . mennyi az osztandó és az osztó ?

a segítséget előre is köszi (már egy ideje próbálommegoldani úgyhogy ne mondjátok hogy meg se próbáltam)



2015. júl. 18. 11:18
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Lépésenként kezd el felírni a szöveget. Pl. "két szám" -> x, y.


Folytasd innen, aztán megmondjuk hol rontod el.

2015. júl. 18. 11:48
 2/6 Tom Benko ***** válasza:
Örömmel segítek, csak hadd lássam, mire jutottál!
2015. júl. 19. 10:10
 3/6 A kérdező kommentje:
annyira hogy 143-10 és köszi
2015. júl. 19. 19:58
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

A 143--at valószínűleg, sőt biztosan elírtad. Az 133 lehet.

Megoldáa?

x:y=3, a maradék 10. Ha elvégzem az ellenőrzést: 3*y+10=x

3*y+y+3+10=133

4y+13=133

4y=120

y=30

x=3*30+10=100

Tehát 100:30=3 és a maradék 10

2015. júl. 19. 20:43
 5/6 Tom Benko ***** válasza:
Hát, az nem sok. Legyen a két szám x és y! Ekkor a feladat alapján tudjuk nyilatkozni, hogy x=3y+10 (ugyebár megfordítjuk a maradékos osztást). Adjuk össze a három számot: x+y+3=143, beírva az x-re kapott összefüggést: 3y+10+y+3=143, ezt az egyenletet kell megoldani, de nem lesz egész megoldása sajnos.
2015. júl. 20. 06:16
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget 1000000000000000000000000000000 Hála
2015. júl. 20. 15:03