Valaki segitene egy matek (algebra) feladatban?


[link]

AZ 5. gyakorlatot hogyan kezdejem el.Ezeket a tipusfeladatokat nemigazan ertem,valaki elmagyarazna?Koszi



2015. jún. 16. 13:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan függvény, amiben x^2 van.


Ha csak x^2 valahányszorosa lenne benne, akkor ugye azt is tudnád, hogy hol van a minimuma, és hogy mennyi az. Próbáld meg teljes négyzetté alakítani. Akkor egy valaminek a négyzetének a konstans szorosa lesz benne, plusz még egy konstans, ami a minimumhelyen nem változtat, csak a minimum értékén.


(Persze azt sem árt észre venni, hogy az x^2 együtthatója pozitív, így valóban minimuma lesz neki.)

2015. jún. 16. 13:57
 2/2 anonim ***** válasza:

Esetleg, ha tudsz deriválni akkor az első derivált

8•x-12 ezt egyenlővé teszed nullával és megoldod. x=3/2

A második derivált 8 ami pozitív ezért minimuma van a függvénynek az x=3/2 helyen. A minimum értéke

E(3/2)=4•(3/2)^2-12•(3/2)+9

2015. júl. 9. 07:18