Hogy kell ezt az egyenletet megoldani? SOS matek


cos11°+cos22°+cos33°=?

számológép nélkül meg lehet oldani?


2010. márc. 7. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nem egyenlet, de szép feladat. Felírod úgy, hogy 33=22+11, illetve 11=22-11, ezt behelyettesíted és alkalmazod az addíciós tételeket. HA fejből nem megy, függvénytáblából.
2010. márc. 7. 12:36
 2/3 A kérdező kommentje:
még mindig nem értem h lehetne addíciós képletbe beírni, emrt akk meg bejön szinusz és ugyanúgy ki kell ütni számológéppel
2010. márc. 7. 12:40
 3/3 anonim ***** válasza:
A sinusos részek kiejtik egymást. Könyörgöm, egy kis önnálóság! Toll, papír és ülj neki.
2010. márc. 7. 14:50