Matek 7 osztály? Hogy kell megoldani az egyenletet, ha :x van benne? Pl 120:x=24, vagy 1176:x=37

2010. jún. 2. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Beszorzol x-szel.:

120:x = 24 /*x

120 = 24x

Ahhoz, hogy megkapd x eredményét el kell osztanod 24-gyel a 120-at, ugyanis ez alapján most 120 egyenlő 24 x-szel.

120:24 = x

5 = x


A többivel ugyanilyen módszert alkalmazz.

2010. jún. 2. 17:04
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi.és még valami:33x-72+12x-14=23+4x-x -nél jó az az eredmény,hogy x=2,8??
2010. jún. 2. 17:06
 3/5 A kérdező kommentje:
bocsi,2,18
2010. jún. 2. 17:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Legalábbis én megcsináltam, és nekem 109/42 jön ki, és az ellenőrzés is stimmel. 2,18-ra nekem nem jön ki.

Érdemes leellenőrizni a feladatokat, tudod, behelyettesíteni x helyére.

2010. jún. 2. 17:20
 5/5 anonim ***** válasza:

A 4x-x nem 5x mert ezt számoltad és átvitted baloldalra ahol összeadtad és nem kivontad. Így lett 109/50 ami 2,18.

Két hibád volt, ezért nem lett jó az eredményed.

2010. jún. 4. 20:37