2015. máj. 31. 15:47
 1/3 anonim ***** válasza:
2tan^(-1)(e^x)+c
2015. máj. 31. 16:00
 2/3 anonim ***** válasza:

e^x-et jelolod t-vel.


Akkor dt = dx.


(2e^x)dx/(1+e^2x) = 2tdt/(1+t^2)


az integral: (ln(1+t^2))/2 + c = (ln(1+e^2x))/2 + c

2015. máj. 31. 16:38
 3/3 anonim ***** válasza:

#2-es, ezt elrontottad. Első válaszolónál a pont. Logaritmikus transzformációnál az infinitezmálisan kicsiny mennyiségek nem lineárisan transzformálódnak, hanem reciprokosan!


dx=dt/t. Ebből már triviális, az #1. válaszoló eredménye.

2015. máj. 31. 21:15