2014. márc. 29. 15:47
1/4 anonim válasza:
gyökx = x^0.5
x^n integrálja 8. szabály itt [link]
2/4 Silber válasza:
int(a/x^(1/2))=int(a*x^-(1/2))=a*[x^-(1/2)]=a*[x^(1/2)/(1/2)]=2a*x^(1/2)+c
Majdnem.
3/4 Silber válasza:
Pontosítok:
int(a/x^(1/2))=int(a*x^-(1/2))=a*int(x^-(1/2))=a*[x^(1/2)/(1/2)]=2a*x^(1/2)+c
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! :)
2014. márc. 29. 18:08