Mennyi a/ gyökx integrálja?

2014. márc. 29. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:

gyökx = x^0.5

x^n integrálja 8. szabály itt [link]

2014. márc. 29. 15:54
 2/4 Silber ***** válasza:

int(a/x^(1/2))=int(a*x^-(1/2))=a*[x^-(1/2)]=a*[x^(1/2)/(1/2)]=2a*x^(1/2)+c

Majdnem.

2014. márc. 29. 16:04
 3/4 Silber ***** válasza:

Pontosítok:

int(a/x^(1/2))=int(a*x^-(1/2))=a*int(x^-(1/2))=a*[x^(1/2)/(1/2)]=2a*x^(1/2)+c

2014. márc. 29. 16:09
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! :)
2014. márc. 29. 18:08