A levezetést is megköszönném :)2011. nov. 27. 10:09
1/5 Tom Benko válasza:
Legyen x=\cosh t, ekkor az integrálod: \int\frac{\cosh t}{\sinh t}\sinh t\mathrm{d}\,t=\int\cosh t\mathrm{d}\,t=\sinh t=\sqrt{\cosh{t}^2-1}=\sqrt{x^2-1}
[img] [link]
2/5 Tom Benko válasza:
Kicsit hülyén néz ki, rossz linket szúrtam be. A felesleget szedd le (img, gif és egyéb cuccok).
3/5 A kérdező kommentje:
lehet h ez a megoldás csak nekem hangzik bonyolultnak, pedig értek a matekhoz. de honnan jött a sin, cos? köszi a megoldást és a választ is :)
2011. nov. 27. 10:50
4/5 Tom Benko válasza:
Nem siunus, hanem sinus hiperbolicus. Leginkább megérzés meg tapasztalat. a \sqrt{ax^2+b} alakú integrálokat így érdemes helyettesíteni.
5/5 A kérdező kommentje:
köszi így utólag is, közben találtam egy számomra egyszerűbb megoldást is, csak kicsit gondolkodni kellett :)
2011. dec. 9. 09:41