Gyökalatt{2, (m) +3, (P) }racionális szám. Mennyivel egyenlő m és p, ha különböző számjegyek?

2011. márc. 18. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Nos ha a feladatot úgy kell értelmezni, hogy "kettő egész em" és "három egész pé", ahol m és p tizedesjegyek akarnak lenni, és ha számjegy alatt csak egyjegyű számokat értünk (mert azok a számjegyek), akkor nincs megoldás.

Ha valamit rosszul értelmeztem, akkor kérlek, korrigálj.

2011. márc. 18. 19:18
 2/7 A kérdező kommentje:
szerintem jól értelmezted,de nem értem miért nincs megoldás.
2011. márc. 18. 19:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Nézd, én végigpróbálgattam a számológépben.

Egyébként gyök(5) és gyök(6,8) közötti eredményt kellene kapni gyökvonás után, azaz 2,3 és 2,6 közötti eredményt.

2,3^2 = 5,29

2,4^2 = 5,76

2,5^2 = 6,25

2,6^2 = 6,76

Viszont ezeknek az értékeknek egy tizedesjegyre kellene végződniük, hiszen a két összeadott szám is egy-egy tizedesjegyre végződik.

2011. márc. 18. 19:50
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. márc. 19. 07:03
 5/7 A kérdező kommentje:
ha m szakaszban van és p is ,akkor sincs megoldás?
2011. márc. 19. 14:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy szakaszban?

Ha pl. m és p is lehet kétjegyű (tehát akkor 2+m/100 és 3+p/100 alakban írhatók fel a számok), úgy már négyféle gyök jöhet ki, mert

2,3^2 = 5,29 (ekkor 2,m + 3,p = 5,29, átrendezve m+p=29)

2,4^2 = 5,76 (ekkor 2,m + 3,p = 5,76, átrendezve m+p=76)

2,5^2 = 6,25 (ekkor 2,m + 3,p = 6,25, átrendezve m+p=125)

2,6^2 = 6,76 (ekkor 2,m + 3,p = 6,76, átrendezve m+p=176)

2011. márc. 19. 15:17
 7/7 A kérdező kommentje:
pl.2,(3)=2egész 3/9-ed.
2011. márc. 19. 16:26