1/5-öd és 1/6-od között milyen racionális számok vannak? 3 db-ot tudnál írni?

1/5-öd és 1/6-od elsőre nagyon egymás melletti szám de köztük végtelen sok racionális szám van még. Hogy bebizonyítsd 3 db-ot írj. És 1/2011-ed és 1 2010-ed közé is írj 3 racionális számot. (oo. én ezt nem értem a matek tanár csak azt mondta, hogy ehhez hozzászolni valója nincs. mindenkinek tudni kell 3 számot beírni.) :(
2011. szept. 13. 16:57
 1/2 anonim ***** válasza:

1/5=6/30=60/300

1/6=5/30=50/300


51/300(=17/100); 52/300(=13/75); 53/300


a másikat ugyanígy meg tudod csinálni

2011. szept. 13. 17:11
 2/2 anonim ***** válasza:

A racionális számok azok a számok, amiket megkaphatunk két egész szám hányadosaként. Az 1/5-t és az 1/6-tközös nevezőre tudod hozni: 1/5=6/30 1/6=5/30 akkor ez még tudod bővíteni vagy mi: 6/30=60/300 5/30=50/300.

Így már láthatod, hogy tényleg sok rac. szám van közöttük. pl. 51/300, 52/300 és egy harmadikat találsz?(van még 7)

A másikat ugyanígy.

2011. szept. 13. 19:07