1/5-öd és 1/6-od elsőre nagyon egymás melletti szám de köztük végtelen sok racionális szám van még. Hogy bebizonyítsd 3 db-ot írj. És 1/2011-ed és 1 2010-ed közé is írj 3 racionális számot. (oo. én ezt nem értem a matek tanár csak azt mondta, hogy ehhez hozzászolni valója nincs. mindenkinek tudni kell 3 számot beírni.) :(2011. szept. 13. 16:57
1/2 anonim válasza:
1/5=6/30=60/300
1/6=5/30=50/300
51/300(=17/100); 52/300(=13/75); 53/300
a másikat ugyanígy meg tudod csinálni
2/2 anonim válasza:
A racionális számok azok a számok, amiket megkaphatunk két egész szám hányadosaként. Az 1/5-t és az 1/6-tközös nevezőre tudod hozni: 1/5=6/30 1/6=5/30 akkor ez még tudod bővíteni vagy mi: 6/30=60/300 5/30=50/300.
Így már láthatod, hogy tényleg sok rac. szám van közöttük. pl. 51/300, 52/300 és egy harmadikat találsz?(van még 7)
A másikat ugyanígy.