Egy megadott megoldás szerint 1/cosx, csak fogalmam sincs, hogy jön ez ki :(2014. okt. 10. 21:23
1/3 anonim válasza:
Biztos tanultátok a szabályt, hogy tetszőleges f függvény és k (-1-től különböző) szám esetén
f'*f^k
primitív függvénye
f^{k+1}/(k+1).
Alkalmazd ezt a szabályt
f(x)=cos(x)
és
k=-2
esetén.
2/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. okt. 10. 21:52
3/3 anonim válasza:
sin(x)/cos^2x=sin(x)*cos^-2x.f^a*f'=f^a+1/a+1
Ugye cosx-nek -sinx a deriváltja,ezért át kell alakítani a kifejezést.Integráljel elé -1 és belül is egy -1-el való szorzás kell.Ekkor előállítottad a megfelelő alakot.Ekkor cos^-x/-1,azaz -1/cosx,de mivel az integrál jel előtt ott a - jel,ezért 1/cosx