Hány fiú és hány lány van egy 28-as létszámú osztályban, ha a lányok száma egyenlő a fiúk számának 75 ℅ - ával?


2015. ápr. 28. 16:10
 1/2 anonim ***** válasza:

x=fiú

y=lány

y=0,75x

x+y=28

x+0,75x=28

x=16

y=12

2015. ápr. 28. 16:14
 2/2 Tom Benko ***** válasza:
Ha 4 fiú van az osztályban, akkor 3 lány, összesen 7 gyerek. 28/7=4, tehát négy ilyen kis osztályból áll össze az egész. Így a fiúk száma 4\cdot4=16, a lányoké pedig 12.
2015. ápr. 29. 07:22