2015. ápr. 28. 16:10
1/2 anonim válasza:
x=fiú
y=lány
y=0,75x
x+y=28
x+0,75x=28
x=16
y=12
2/2 Tom Benko válasza:
Ha 4 fiú van az osztályban, akkor 3 lány, összesen 7 gyerek. 28/7=4, tehát négy ilyen kis osztályból áll össze az egész. Így a fiúk száma 4\cdot4=16, a lányoké pedig 12.