Mi a valószínűsége, hogy:
Kihúzott cédulán lány legyen?
Kihúzott cédulán matematika szakkörös legyen?
Cédulán matematika szakkörös fiú legyen?
Matematika szakkörös tanuló vagy lány neve legyen?
2011. dec. 5. 14:52
1/2 anonim válasza:
Mindig felülre írod azt amire szükséged van, pl. első esetben a lányok számát 13/28 alulra meg az összest aki ugyanabban a kategóriában van. Második eset: 12/28, harmadik nál 12-5 = 7 fiú jár matek szakkörre, akkor 7/28, stb.
2/2 anonim válasza:
A negyedik kérdés kimaradt, és az a legnehezebb.
"Szakkörös vagy lány" = "szakkörös fiú" + "szakkörös lány" + "nem szakkörös lány" (az egyetlen kimaradt lehetőség a nem szakkörös fiú, mivel csak ez nem felel meg nekünk)
"szakkörös fiú" = 7 (=12-5)
"szakkörös lány" = 5
"nem szakkörös lány" = 8 (=13-5)
Kedvező esetek száma : 20
Összes eset száma : 28
Valószínűség : 20/28 = 5/7 (kb. 71.4%)