Hány fiú és hány lány van egy 28-as létszámú osztályban, ha a lányok száma egyenlő a fiúk számának 75%-ával?

Jó lenne ha leírnátok a megoldást is, nem csak a pontos eredményt!
2013. máj. 8. 18:06
 1/3 anonim ***** válasza:

16 fiu, 12 lány.

megoldást nem tudok, paraszt logika az egész.

2013. máj. 8. 18:11
 2/3 anonim ***** válasza:
Elozonek igaza van. Ha a lanyok szama egyenlo a fiuk szamanak 3/4-evel, akkor csakis az lehet az eredmeny h 16 fiu es 12 lany van.
2013. máj. 8. 18:46
 3/3 anonim ***** válasza:

x = fiúk száma

x*0,75 = lányok száma

x+0,75x = 28

1,75x = 28

x = 16

x*0,75 = 12

2013. máj. 8. 20:51