Jó lenne ha leírnátok a megoldást is, nem csak a pontos eredményt!2013. máj. 8. 18:06
1/3 anonim válasza:
16 fiu, 12 lány.
megoldást nem tudok, paraszt logika az egész.
2/3 anonim válasza:
Elozonek igaza van. Ha a lanyok szama egyenlo a fiuk szamanak 3/4-evel, akkor csakis az lehet az eredmeny h 16 fiu es 12 lany van.
3/3 anonim válasza:
x = fiúk száma
x*0,75 = lányok száma
x+0,75x = 28
1,75x = 28
x = 16
x*0,75 = 12