Egy osztályban 28 tanuló tanul. A fiúk és a lányok aránya 3 : 4. a) Hány fiú és hány lány jár az osztályba?

2011. febr. 7. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

28/7=4


fiúk = 3x4 = 12

lányok = 4x4 = 16


(ell.: 12+16 = 28)


Tehát 12 fiú, és 16 lány jár az osztályba.

2011. febr. 7. 21:18
 2/3 A kérdező kommentje:
köszii. kaptál tőlem egy pipát ; )
2011. febr. 7. 21:22
 3/3 anonim válasza:
100%

3:4

3+4= 7

28:7=4

4x4 16

2011. febr. 22. 18:38