Gretii013 kérdése:

Már minden hogy próbáltam ezeket az algebrai egyenleteket, de sehogy se jönnek ki, valaki nem tudna segíteni?


a)20+(14-b)=27

b) (5-c)+(3c-3)=6

c)(4d-2)-(d-2)=3d

d)e+(2,5+e)-(2e+2,5)=5e

e) 3f-(5-f)=4f+7


2015. ápr. 26. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:

A,7

B,3

2015. ápr. 26. 19:56
 2/2 anonim válasza:

a) 20+14-b=27

34-b=27 /-34

-b=-7 /*(-1)

b=7


b) 5-c+3c-3=6

2+2c=6 /-2

2c=4 / :2

c=2


c) 4d-2-d+2=3d

5d=3d

ellentmondás


d) e+2,5+e-2e-2,5=5e

0=5e /:5

0=e


e) 3f-5+f=4f+7

4f-5=4f+7 /-4f

-5=7

ellentmondás

2015. ápr. 26. 21:59