a)20+(14-b)=27
b) (5-c)+(3c-3)=6
c)(4d-2)-(d-2)=3d
d)e+(2,5+e)-(2e+2,5)=5e
e) 3f-(5-f)=4f+7
2015. ápr. 26. 14:26
2/2 anonim válasza:
a) 20+14-b=27
34-b=27 /-34
-b=-7 /*(-1)
b=7
b) 5-c+3c-3=6
2+2c=6 /-2
2c=4 / :2
c=2
c) 4d-2-d+2=3d
5d=3d
ellentmondás
d) e+2,5+e-2e-2,5=5e
0=5e /:5
0=e
e) 3f-5+f=4f+7
4f-5=4f+7 /-4f
-5=7
ellentmondás