A következő egyenleteket nem értem. Valaki segítene?


3x+1=2x+6


x+12=3x+2


4x=2x+8


x+x+3=3x+1


x+12=9x+4


2015. márc. 11. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ezt nem tudom elmagyarázni, bocsi. A lényeg annyi, hogy az egyenlet mindkét oldalából ugyanannyit veszel el. Viszont megoldottam, egyébként lehet, hogy ebből megérted.

1., 3x+1=2x+6 /-2x

x+1=6 /-1

x=5


2., x+12=3x+2 /-3x (Lehet, hogy kézenfekvőbb lenne x-et elvenni, én így szoktam meg.)

-2x+12=2 /-12

-2x=-10 /:(-2)

x=5


3., 4x=2x+8 /-2x

2x=8 /:2

x=4


4., x+x+3=3x+1

2x+3=3x+1 /-3x

-x+3=1 /-3

-x=-2 /:(-1) (ugye ha a változó előtt nincs szám, akkor ott 1 van)

x=2


5., x+12=9x+4 /-9x

-8x+12=4 /-12

-8x=-8 /:(-1)

x=1

Ellenőrzéseket is kell ilyenkor, de én ezt most kihagytam.

De van egy ilyen oldal, a mathpapa.com, ilyeneket ki lehet számoltatni vele, ha nem vagy biztos a megoldásodban, akkor ez hasznos tud lenni.

2015. márc. 11. 21:44
 2/2 anonim válasza:

Így kell megoldani:

3x+1=2x+6 Mindkét oldalból elveszünk 2x-et. Marad

x+1=6 Mindkét oldalból elveszünk egyet. Marad

x=5


x+12=3x+2 Mindkét oldalból elveszünk 1x-et. Marad

12=2x+2 Mindkét oldalból elveszünk 2-t. Marad

10=2x Mindkét oldalt elosszuk 2-vel Marad

5=x


4x=2x+8 Mindkét oldalból elveszünk 2x -et Marad

2x=8 Mindkét oldalt elosszuk 2-vel Marad

x=4


x+x+3=3x+1 Baloldalon összeadjuk az x eket Ez lesz

2x+3=3x+1 Mindkét oldalból elveszünk 2x -et Marad

3=x+1 Mindkét oldalból elveszünk 1-et Marad

2=x


x+12=9x+4 Mindkét oldalból elveszünk 1x-et Marad

12=8x+4 Mindkét oldalból elveszünk 4-et Marad

8=8x Mindkét oldalt elosszuk 8-al Marad

1=x

2015. márc. 11. 21:54