Egy kosárból kivettünk 3 db almát, azután a maradék harmad részét, majd ismét 3-mat . És ekkor az almáknak már csak a fele volt meg . Megoldás?

Sziasztok ! Erre a matek feladatra keresnék megoldást magyarázattal. :) a válaszokat köszönöm :)

2015. ápr. 18. 20:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ügy, nem ügy=88,25 (akkor 1/4-ed emberkék is vannak...)
2015. ápr. 19. 12:40
 12/16 anonim ***** válasza:

Csak elronontottam (1389-1398)..

mert: 12x+330=1398

89 a jó, nincsenek felnégyelt diákok...

2015. ápr. 19. 12:45
 13/16 A kérdező kommentje:
330 ? az mi ? :D
2015. ápr. 19. 16:18
 14/16 A kérdező kommentje:
elnézést ha sok a kérdés de az a helyzet hogy pusztán a megoldás nem elég ugyanis a táblánál megkel magyaráznom a tanárnak hogy hogyan számoltam ki. És nem mondhatom hogy tippelgettem :)
2015. ápr. 19. 16:19
 15/16 anonim ***** válasza:

Ott van!

"X+(x+5)+(x+10)+(x+15)...... =1389 (nem látom már)

12. 11. 10. 9. ... egészen 1. osztályig "

Ha folytatod az(x+5), (x+10) sort egészen le az 1. osztályig

ott már (x+55) lesz, na azok összege a 330.

2015. ápr. 19. 16:59
 16/16 A kérdező kommentje:
óhh értem kszönm :)
2015. ápr. 19. 17:23
1 2