Sziasztok ! Erre a matek feladatra keresnék megoldást magyarázattal. :) a válaszokat köszönöm :)2015. ápr. 18. 20:47
11/16 anonim válasza:
Ügy, nem ügy=88,25 (akkor 1/4-ed emberkék is vannak...)
12/16 anonim válasza:
Csak elronontottam (1389-1398)..
mert: 12x+330=1398
89 a jó, nincsenek felnégyelt diákok...
13/16 A kérdező kommentje:
330 ? az mi ? :D
2015. ápr. 19. 16:18
14/16 A kérdező kommentje:
elnézést ha sok a kérdés de az a helyzet hogy pusztán a megoldás nem elég ugyanis a táblánál megkel magyaráznom a tanárnak hogy hogyan számoltam ki. És nem mondhatom hogy tippelgettem :)
2015. ápr. 19. 16:19
15/16 anonim válasza:
Ott van!
"X+(x+5)+(x+10)+(x+15)...... =1389 (nem látom már)
12. 11. 10. 9. ... egészen 1. osztályig "
Ha folytatod az(x+5), (x+10) sort egészen le az 1. osztályig
ott már (x+55) lesz, na azok összege a 330.
16/16 A kérdező kommentje:
óhh értem kszönm :)
2015. ápr. 19. 17:23