2015. ápr. 15. 20:18
1/4 anonim válasza:
a3 = a0 + 2*d
a5 = a0 + 4*d
2*a0 + 6*d = 8 => 3*a0 + 9*d = 12
3*a0 + 9*d = x
x = 12
2/4 anonim válasza:
A 4. sor az a 2. a 4. és a 6. tag összege.
A 3. sor a 3. és 5. tag összege. És azért szoroztam azt az egyenletet másféllel, mert így ugyanaz lesz a bal oldala, mint a 4. sor egyenletéé.
3/4 anonim válasza:
vagy:
2a1+6d=8
a1+3d=4
a1+3d=a4=4
a2=4-2d
a6=4+2d
4-2d+4+4+2d= / d-k kiesnek
4+4+4=12
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. ápr. 16. 16:15