"Egy számtani sorozat 3. és 5. tagjának összege 8 Mekkora lesz a 2. a 4. és a 6. tagjának összege" Valakinek van erre valami ötlete?

2015. ápr. 15. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:

a3 = a0 + 2*d

a5 = a0 + 4*d


2*a0 + 6*d = 8 => 3*a0 + 9*d = 12


3*a0 + 9*d = x


x = 12

2015. ápr. 15. 20:23
 2/4 anonim ***** válasza:

A 4. sor az a 2. a 4. és a 6. tag összege.


A 3. sor a 3. és 5. tag összege. És azért szoroztam azt az egyenletet másféllel, mert így ugyanaz lesz a bal oldala, mint a 4. sor egyenletéé.

2015. ápr. 15. 20:29
 3/4 anonim ***** válasza:

vagy:

2a1+6d=8

a1+3d=4

a1+3d=a4=4

a2=4-2d

a6=4+2d

4-2d+4+4+2d= / d-k kiesnek

4+4+4=12

2015. ápr. 15. 21:53
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. ápr. 16. 16:15