Mennyi lesz a 3,7,11,15.. Számtani sorozat n-edik tagja és 50-ik tagja, valamint első 50 tagjának összege?


2015. ápr. 11. 08:35
 1/1 anonim ***** válasza:

nem nehéz rájönni,hogy d=4 a1=3


an=a1+(n-1)d (ez az n-edik tag is)

a50=a1+49d


első n tag összege :


Sn=n*(a1+an)/2

S50=50*(3+199)/2=5050

2015. ápr. 11. 11:42