2015. ápr. 11. 08:35
1/1 anonim válasza:
nem nehéz rájönni,hogy d=4 a1=3
an=a1+(n-1)d (ez az n-edik tag is)
a50=a1+49d
első n tag összege :
Sn=n*(a1+an)/2
S50=50*(3+199)/2=5050