Valaki tudna segíteni, hogy kell megcsinálni?:)2015. márc. 10. 19:00
1/2 anonim válasza:
((a1+a10)/2)*10*2=((a11+a20)/2)*10
2a1+2a10=a11+a20
2a1+2a1+18d=a1+10d+a1+19d
2a1=11d--->egyik egyenlet
S15=350
((a1+a15)/2)*15=375
15a1+15a15=700
a1+a15=50
a1+a1+14d=50
2a1+14d=50
a1+7d=25----->másik egyenlet
A két egyenlet:
2a1=11d
a1+7d=25
----------
11d/2+7d=25
11d+14d=50
d=2
a1+14=25
a1=11
Tehát a sorozat:
11;13;15;17;19...........
11d
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget:)
2015. márc. 14. 12:09