Elkezdtem de belekavarodtam. :(
Köszönöm előre is.
2015. febr. 28. 06:36
3/6 anonim válasza:
alakítsd át azokat az a2,a3,stb ket a1+(d*(n-1))es alakba (itt az n a 2, 3, stb lesz).
miután megvan lesz egy szép 2ismeretlenes egyenletrendszered. egyszerűsíted, megoldod és kész.
4/6 A kérdező kommentje:
a4 a négyzeten
2015. febr. 28. 09:03
5/6 anonim válasza:
az első egyenletből nekem 5a1+11d=0 jött ki a másodikból, pedig 7d+2a1=-6
11d+5a1=0 /*2
7d+2a1=-6 /*5
majd a kettőt egymásból kivonva kaptam ezt:
13d=-30 --> d=-30/13
(én az elsőbe helyettesítettem be, így lett:)
-330/13+5a1=0
5a1=330/13
a1=66/13
de számolj utána mert nem 100% hogy jól csináltam
6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. febr. 28. 12:22