Sziszka7249 kérdése:

Határozzuk meg az an számtani sorozat első elemét és differenciáját ha tudjuk hogy 6a2a3=a4a5 és a8-a2=a4^-a3^?


Elkezdtem de belekavarodtam. :(

Köszönöm előre is.



2015. febr. 28. 06:36
 1/6 anonim ***** válasza:
a4^-a3^ mit jelent?
2015. febr. 28. 06:50
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is szeretném tudni.
2015. febr. 28. 08:32
 3/6 anonim ***** válasza:

alakítsd át azokat az a2,a3,stb ket a1+(d*(n-1))es alakba (itt az n a 2, 3, stb lesz).

miután megvan lesz egy szép 2ismeretlenes egyenletrendszered. egyszerűsíted, megoldod és kész.

2015. febr. 28. 08:46
 4/6 A kérdező kommentje:
a4 a négyzeten
2015. febr. 28. 09:03
 5/6 anonim ***** válasza:

az első egyenletből nekem 5a1+11d=0 jött ki a másodikból, pedig 7d+2a1=-6


11d+5a1=0 /*2

7d+2a1=-6 /*5

majd a kettőt egymásból kivonva kaptam ezt:

13d=-30 --> d=-30/13


(én az elsőbe helyettesítettem be, így lett:)

-330/13+5a1=0

5a1=330/13

a1=66/13


de számolj utána mert nem 100% hogy jól csináltam

2015. febr. 28. 09:36
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. febr. 28. 12:22