2015. febr. 1. 23:40
1/2 anonim válasza:
A többi változó felírható a5 függvényében, ha bevezetünk egy változót a sorozat két tagjának különbségére (differenciájára szépen mondva), így kapsz két egyenletet két változóval, vagyis megvan a5 és a differencia, innen a1=a5-4*d (asszem d-vel jelölik a differenciát).
2/2 anonim válasza:
a5+a5+d+a5+2d=72
3*a5+3d=72
a5+d=24---->ami az a6=24
a10=a6+4d
24+4d+24+5d+24+6d=87
72+15d=87
15d=15
d=1
a6=a1+5d
24=a1+5
a1=19
19;20;21;22;23;24 ..... a sorozat