Nem tudok rá jönni a lényegre! Az (An) számtani sorozat tagjai között az alábbi összefüggések állnak fenn. a5+a6+a7=72 és a10+a11+a12=87 határozza meg a sorozat első tagját. Mit, hogy kell csinálni?

2015. febr. 1. 23:40
 1/2 anonim ***** válasza:
A többi változó felírható a5 függvényében, ha bevezetünk egy változót a sorozat két tagjának különbségére (differenciájára szépen mondva), így kapsz két egyenletet két változóval, vagyis megvan a5 és a differencia, innen a1=a5-4*d (asszem d-vel jelölik a differenciát).
2015. febr. 2. 00:46
 2/2 anonim ***** válasza:

a5+a5+d+a5+2d=72

3*a5+3d=72

a5+d=24---->ami az a6=24

a10=a6+4d

24+4d+24+5d+24+6d=87

72+15d=87

15d=15

d=1

a6=a1+5d

24=a1+5

a1=19

19;20;21;22;23;24 ..... a sorozat

2015. febr. 2. 08:38