2014. nov. 23. 15:34
1/2 anonim válasza:
a1=7 a8=35
a1+7d=a8 -> 7+7d=35 -> d=4
a20=7+19*4=83
S20= (7+83)/2*20=900
2/2 anonim válasza:
Vagy, ha így jobban tetszik, spórolsz egy lépést.:
Sn=(2*a1+(n-1)*d)/2*n
S20=(2*7+19*4)/2*20=900