7 és 35 közé iktassunk be 6 számot úgy, hogy a megadottakkal együtt egy számtani sorozat 8 elemét alkossák. Mennyi az első 20 elemnek az összege?


2014. nov. 23. 15:34
 1/2 anonim ***** válasza:

a1=7 a8=35

a1+7d=a8 -> 7+7d=35 -> d=4

a20=7+19*4=83

S20= (7+83)/2*20=900

2014. nov. 23. 15:41
 2/2 anonim ***** válasza:

Vagy, ha így jobban tetszik, spórolsz egy lépést.:

Sn=(2*a1+(n-1)*d)/2*n

S20=(2*7+19*4)/2*20=900

2014. nov. 23. 15:44