Egy számtani sorozat 1. tagja 1, differenciálja 2/3 (kétharmad),Hánadik tagja a sorozatnak az 1849?2014. nov. 2. 18:32
1/2 anonim válasza:
an = a1 + (n-1)*d
an=1+(n-1)*2/3
és azt tudjuk, hogy 1+(n-1)*2/3=1849
ezt kell megoldani n-re