Hogyan kell megoldani ezt a számtani sorozatot?

Egy számtani sorozat 1. tagja 1, differenciálja 2/3 (kétharmad),Hánadik tagja a sorozatnak az 1849?

2014. nov. 2. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:

an = a1 + (n-1)*d


an=1+(n-1)*2/3


és azt tudjuk, hogy 1+(n-1)*2/3=1849

ezt kell megoldani n-re

2014. nov. 2. 18:38
 2/2 anonim ***** válasza:
2772 jött ki nekem
2014. nov. 2. 18:42