Hogyan kell megoldani ezt a számtani sorozatot?


a7=50

a30=100

Mennyi az a1, a d és az S60?


2013. okt. 14. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:
30-7=23, 100-50=50, d=50/23=2,174 jó csúnya. a1=a7-6*d=50-6*2,174=36,957. a60=a1+59*d=165,22 S60=(a1+a60)*60/2=(36,957+165,22)*60/2=6065,246.
2013. okt. 14. 18:32
 2/3 A kérdező kommentje:
Másodjára nekem is kijött az a1 és a d az S60 viszont 2909.4 ez nemjó gondolom :|
2013. okt. 14. 18:51
 3/3 A kérdező kommentje:
egyébként köszönöm :)
2013. okt. 14. 18:52