köszönöm2015. febr. 28. 12:25
1/3 Angelo84 válasza:
a2=a1+d
a3=a2+d=a1+2d
a4=a1+3d
a5=a1+4d
a6=a1+5d
a1*(a1+d)=a1+3d
(a1+5d)/(a1+2d)=2
van két egyenleted és van két ismeretlened
az egyik(1) egyenletedből kifejezed az egyik ismeretlent, aztán a másik egyenletbe beteszed és megoldod, így megkapod a másik ismeretlen értékét, majd azt visszateszed az első(1) egyenletedbe, megoldod, és meg is van a másik ismeretlen értéke is.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. febr. 28. 17:23