Sziszka7249 kérdése:

Határozzuk meg az an számtani sorozat első elemét és differenciáját? Ha tudjuk hogy a1a2=a4 és a6/a3=2

köszönöm

2015. febr. 28. 12:25
 1/3 Angelo84 ***** válasza:

a2=a1+d

a3=a2+d=a1+2d

a4=a1+3d

a5=a1+4d

a6=a1+5d


a1*(a1+d)=a1+3d


(a1+5d)/(a1+2d)=2


van két egyenleted és van két ismeretlened

az egyik(1) egyenletedből kifejezed az egyik ismeretlent, aztán a másik egyenletbe beteszed és megoldod, így megkapod a másik ismeretlen értékét, majd azt visszateszed az első(1) egyenletedbe, megoldod, és meg is van a másik ismeretlen értéke is.

2015. febr. 28. 12:31
 2/3 Angelo84 ***** válasza:

egyébként a megoldás:


a1=2

d=2

2015. febr. 28. 12:45
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. febr. 28. 17:23