Mennyi az a+b+c összeg értéke, az alábbi kifejezésben? .


...ha minden valós x-re (ax+3)^2=bx^2-24+c ?

Lenne szíves valaki segíteni? Előre is köszönöm!



2015. márc. 30. 10:59
 1/2 anonim ***** válasza:

ha minden számra igaz, akkor x=0-ra is:


3^2=-24+c, azaz c=33


most tehát: (ax+3)^2=bx^2+9


helyettesítsünk be 1-et és -1-et:


(a+3)^2=b+9 és (-a+3)^2=b+9


ezekből: (a+3)^2=(-a+3)^2


felbontva: a^2+6a+9=a^2-6a+9


azaz a=0

emiatt pedig (0+3)^2=b+9, s ebből b=0


vahyis a+b+c=33

2015. márc. 30. 12:09
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ és a megoldást!
2015. márc. 31. 17:09