...ha minden valós x-re (ax+3)^2=bx^2-24+c ?
Lenne szíves valaki segíteni? Előre is köszönöm!
2015. márc. 30. 10:59
1/2 anonim válasza:
ha minden számra igaz, akkor x=0-ra is:
3^2=-24+c, azaz c=33
most tehát: (ax+3)^2=bx^2+9
helyettesítsünk be 1-et és -1-et:
(a+3)^2=b+9 és (-a+3)^2=b+9
ezekből: (a+3)^2=(-a+3)^2
felbontva: a^2+6a+9=a^2-6a+9
azaz a=0
emiatt pedig (0+3)^2=b+9, s ebből b=0
vahyis a+b+c=33
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ és a megoldást!
2015. márc. 31. 17:09