Laci és Kati ikrek, és születésükkor mindkettőjük részére takarékkönyvet nyitottak a szülök.18 éves korukig egyikük számlájáról sem vettek fel pénzt. Laci számlájára születésekor 500. 000 ft-ot helyeztek el. Ez az összeg évi 8% kamatozik. Többi lent?

2015. febr. 10. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
mennyire lent keressem a többit?
2015. febr. 10. 12:35
 2/9 A kérdező kommentje:
Legfeljebb mekkora összeget vehet fel Laci a 18 születésnapján a számlájáról, ha a kamat mindvégig 8% ? Kati számlájára születésekor 400.000 ft-ot helyeztek el. Ez az összeg félévente kamatozik mindig azonos kamatlábbal. Mekkora ez a félévenkénti kamatláb, ha tudjuk, hogy Kati a számlájáról a 18 születésnapján 2 millió forintot vehet fel? (A kamatláb mindvégig állandó) A kamatlábat két tizedesjegyre kerekítve adja meg!
2015. febr. 10. 12:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Amit Laci felvehet:

500000*1,08^18 összeget veheti fel.

Kati:

400000*q^36=2000000

q=1,045=4,5%

Remélem jó így.

2015. febr. 10. 14:42
 4/9 anonim ***** válasza:
ill: 1,04572---->4,58%
2015. febr. 10. 14:46
 5/9 A kérdező kommentje:
Kérlek vezesd le amennyire lehet, mert az nagyon fontos
2015. febr. 10. 15:07
 6/9 anonim ***** válasza:

nem bánnám ha más is megoldaná hogy biztos jó-e a megoldás:

8% kamat a 1,08-al való szorzást jelent.

első évben: 500000*1,08 az összeg

18 évben 500000*1,08^18 az összeg=

500000*3,996= 1998000

Katinál:

400000*q^36=2000000 itt a kamat az ismeretlen

36 mert fél évente kamatozik

q^36=2000000/400000

q^36=5

q=104572---> ami 4,58%

2015. febr. 10. 15:27
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem az első biztos, hogy jó a másodiknál nem tudom mi az q+
2015. febr. 10. 15:37
 8/9 anonim ***** válasza:
q az a kamatot jelöli
2015. febr. 10. 17:27
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. febr. 11. 08:34