2015. febr. 10. 12:21
1/9 anonim válasza:
mennyire lent keressem a többit?
2/9 A kérdező kommentje:
Legfeljebb mekkora összeget vehet fel Laci a 18 születésnapján a számlájáról, ha a kamat mindvégig 8% ? Kati számlájára születésekor 400.000 ft-ot helyeztek el. Ez az összeg félévente kamatozik mindig azonos kamatlábbal. Mekkora ez a félévenkénti kamatláb, ha tudjuk, hogy Kati a számlájáról a 18 születésnapján 2 millió forintot vehet fel? (A kamatláb mindvégig állandó) A kamatlábat két tizedesjegyre kerekítve adja meg!
2015. febr. 10. 12:46
3/9 anonim válasza:
Amit Laci felvehet:
500000*1,08^18 összeget veheti fel.
Kati:
400000*q^36=2000000
q=1,045=4,5%
Remélem jó így.
5/9 A kérdező kommentje:
Kérlek vezesd le amennyire lehet, mert az nagyon fontos
2015. febr. 10. 15:07
6/9 anonim válasza:
nem bánnám ha más is megoldaná hogy biztos jó-e a megoldás:
8% kamat a 1,08-al való szorzást jelent.
első évben: 500000*1,08 az összeg
18 évben 500000*1,08^18 az összeg=
500000*3,996= 1998000
Katinál:
400000*q^36=2000000 itt a kamat az ismeretlen
36 mert fél évente kamatozik
q^36=2000000/400000
q^36=5
q=104572---> ami 4,58%
7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem az első biztos, hogy jó a másodiknál nem tudom mi az q+
2015. febr. 10. 15:37
9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. febr. 11. 08:34