Két testvér együtt 32 éves a korkülönbség köztük 2 év. Melyik mennyi idős?2015. márc. 21. 17:46
1/7 anonim válasza:
Ez komoly? Miért is kell ide 2 ismeretlen?
A fiatalabb: x éves
a másik: x+2 éves (mert ugye a 2 év korkülönbség ezt jelenti)
Megoldandó egyenlet: x+x+2 = 32.
Gondolom, ez már megy. Majd a szöveges feladatra válaszolunk, illetve az eredményt a SZÖVEGBE behelyettesítve ellenőrizzük.
3/7 anonim válasza:
15 és 17, de ebben nem volt 2 ismeretlen
4/7 A kérdező kommentje:
de ketismeretlenes egyenletkent kene megoldani mivel azt tanuljuk:Dd
csak eppen ezt nem ertettem hogy ezt hogy lehet megoldani ugy?
mert sima egyenletkwnt en is meg tudom oldani!:)
2015. márc. 21. 18:05
5/7 anonim válasza:
az egyik x éves, a másik y
y= x+2
x+y = 32.
6/7 A kérdező kommentje:
na megis csak meg lehet oldani ketismeretlenes egyenletkent! koszonom szepen:)
2015. márc. 21. 18:12
7/7 anonim válasza:
Meg lehet, de erőltetett. nincs ember, aki normálisan így oldaná meg.
Szívesen! :-)