Mmeerci kérdése:

Valaki? Aki jó matekból? kétismeretlenes egyenletként kéne megoldani.

Két testvér együtt 32 éves a korkülönbség köztük 2 év. Melyik mennyi idős?
2015. márc. 21. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez komoly? Miért is kell ide 2 ismeretlen?


A fiatalabb: x éves

a másik: x+2 éves (mert ugye a 2 év korkülönbség ezt jelenti)


Megoldandó egyenlet: x+x+2 = 32.

Gondolom, ez már megy. Majd a szöveges feladatra válaszolunk, illetve az eredményt a SZÖVEGBE behelyettesítve ellenőrizzük.

2015. márc. 21. 17:51
 2/7 anonim ***** válasza:
Naneee.
2015. márc. 21. 17:51
 3/7 anonim ***** válasza:
15 és 17, de ebben nem volt 2 ismeretlen
2015. márc. 21. 17:52
 4/7 A kérdező kommentje:

de ketismeretlenes egyenletkent kene megoldani mivel azt tanuljuk:Dd

csak eppen ezt nem ertettem hogy ezt hogy lehet megoldani ugy?

mert sima egyenletkwnt en is meg tudom oldani!:)

2015. márc. 21. 18:05
 5/7 anonim ***** válasza:

az egyik x éves, a másik y

y= x+2

x+y = 32.

2015. márc. 21. 18:07
 6/7 A kérdező kommentje:
na megis csak meg lehet oldani ketismeretlenes egyenletkent! koszonom szepen:)
2015. márc. 21. 18:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Meg lehet, de erőltetett. nincs ember, aki normálisan így oldaná meg.

Szívesen! :-)

2015. márc. 21. 18:30