ebben segítsetek, kiszámolni majd kiszámolom én, csaknem sikerült felírni egyenletként....


Két tört összege 5/ 8-ad. Az egyik tört 1-gyel nagyobb a másiknál. Melyik ez a két tört?


Két tört különbsége 3 / 2-ed. A egyik 4/ 3-dal kisebb a másiknál. Melyik ez a két tört?



2015. jan. 6. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyik tört x, másik tört eggyel nagyobb, vagyis (x+1)


A két tört összege 5/8-as, vagyis az egyenlet:


x + (x+1) = 5/8


A másiknál a két tört x és x-4/3


Az egyenlet:

x - (x-4/3) =3/2

2015. jan. 6. 15:52
 2/5 A kérdező kommentje:

őszintén, ezt én felírtam, de nem tudom megoldani az egyenleteket! Azt hittem, szarul írtam fel. x-x- 4/3... akkor ha x-kivonom az x-et....

vagy amásik, x3x az 2x, de akkor ilyet kapok a végén, hohy 2x= 5/8-ad - 8/8-ad... :(

2015. jan. 6. 16:09
 3/5 anonim válasza:

a másodiknál

x-(x-4/3)=3/2 felbontjuk a zárójelet

x-x+4/3=2/3 aztán kivonok mindkét oldalból 4/3-ot

x-x=-2/3 ami nem lehetséges, mert ha egy számot kivonok önmagából akkor 0 az eredmény tehát ennek nincs megoldása

2015. jan. 6. 16:33
 4/5 anonim válasza:
elnézést rosszul írtam le nem 2/3 2-es vagyok
2015. jan. 6. 16:34
 5/5 anonim ***** válasza:

1. egyenlet

x + (x+1) = 5/8


2x = 5/8-1 = -3/8


x = -3/16


x-re negatív szám jött ki, de ez ugye nem zavar téged ;-)


A másik szám: -3/16+1 = 13/16


A két szám: -3/16, 13/16.



2. egyenlet

Ennek tényleg nem lesz megoldása, ha elolvasod, akkor egyből látszik:

"Két tört különbsége 3 / 2-ed."

"A egyik 4/ 3-dal kisebb a másiknál"


Mindkettő azt mondja, hogy a különbség mennyi.

A különbség nem lehet egyszerre 3/2 és 4/3, ezért nem lesznek ilyen számok.

2015. jan. 6. 16:43