Mennyi féleképpen lehet felírni három pozitív egész szám szorzataként 2014-at?

a válaszokat előre is köszönöm

2014. dec. 14. 11:31
 1/4 anonim válasza:
Bontsd fel prímszámokra és azoknak a kombinációjával már meg tudod csinálni.
2014. dec. 14. 12:08
 2/4 anonim ***** válasza:

Először felbontod prímszámok szorzatára a 2014-et:

2*19*53=2014


Mivel ezek a prímtényezői, így biztos lehetsz benne, hogy csak ezen számok szorzatából állítható elő a szám. Illetve nem egészen, mert hozzávehetjük a feladat szerint még az 1-et, hisz pozitív egész szám. A 2014-et nem tudom hozzávehetjük-e, a feladat nem jelzi, hogy különbözőnek kell-e lennie a három számnak, márpedig 2014-et kétszer kellene megszorozni 1-el, hogy önmaga maradjon :D


Szóval, van egy olyan eseted, hogy 2*19*53. Prímtényezőkből ezen az egy módon állítható elő a 2014.

Ha az egyik számot egynek választjuk, akkor azt megszorozhatjuk még az egyik prímtényezővel, és a másik kettő szorzatával. Tehát lesz:

2. 1*2*1007

3. 1*19*106

4. 1*53*38


És ha a 2014-et is számolhatjuk, akkor lesz egy 5. eset is: 2014*1*1

2014. dec. 14. 14:25
 3/4 A kérdező kommentje:

Nekem más jótt ki

2014/2 =

1007/35=

2/2

1

Kérdés:hányféleképpen lehet felirni három egész pozitiv szám szorzataként ? itt elakadtam.

Tehát:2 "2*35

2+1+1+1=5

de ez a levezetés lehet hogy nem jó

2014. dec. 14. 16:41
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Nem jól bontottad fel...
2014. dec. 16. 00:38