A:40
B:98
C:100
D:121
E:1224
2014. nov. 27. 20:17
1/3 anonim válasza:
Szia! Egyértelműen az A válasz nem lehet, mert ha 40 pozitív egész számot írhatunk le, akkor csak 1-eseket kellene leírnunk hozzá. De ugye benne van, hogy az egyik számjegy az 5, továbbá így áll a feladat, hogy leírtunk 40 db olyan KÜLÖNBÖZŐ pozitív egész számot, amelynek számjegyei között van 5-ös. Tehát az A válasz a helyes.
2/3 anonim válasza:
Írjuk le a 40 legkisebb ilyen számot:
5
15
25
35
45
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
65
75
85
95
105
115
125
135
145
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
165
175
185
195
205
215
Itt a számjegyek száma 1*1+2*18+3*21=1+36+62=99.
Ennél nagyobb tetszőlegesen lehet, elég csak megfelelő számú számjegyet beleírni valamelyik számba. Kevesebb nem lehet, mivel a legkisebb megfelelő számokat szedtük össze.
Tehát a felsoroltak alapján 40 és 98 nem lehet.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. nov. 29. 09:17